Zdjęcie bourbon Old Fashioned autorstwa Cocktail Collective
Cocktail Collective’s Old Fashioned

Koktajl tak oryginalny, że ma własną szklankę nazwaną jego imieniem.

Mówi się, że nazwa Old Fashioned została wymyślona w klubie dla dżentelmenów w Louisville w stanie Kentucky w 1881 roku. Połączenie zmieszanego cukru i bittersów, burbona i skórki cytrusowej jest jednak popularnym wyborem od początku XIX wieku.

Louisville jest tak dumne ze swojego udziału w historii koktajli, że w 2015 roku nazwało Old Fashioned oficjalnym koktajlem miasta. Przez pierwsze dwa tygodnie czerwca każdego roku Louisville świętuje “Old Fashioned Fortnight”, czyli dwutygodniowy cykl wydarzeń i uroczystości poświęconych temu oryginalnemu koktajlowi.

Drink wart tak wielkiego rozgłosu z pewnością musi znaleźć się w Państwa koktajlowym repertuarze.

Ta mieszanka burbona, bitters oraz krwista pomarańcza, z odrobiną wiśni, która drażni zmysły, sprawia, że jest to idealny drink do powolnego popijania.

Jeśli chodzi o połączenia z potrawami, pełne smaki ciemnych alkoholi sprawiają, że doskonale pasują one do grillowanych mięs. W przypadku deserów warto pomyśleć o aromatach pomarańczowych, a jeśli preferują Państwo przekąski, wystarczy zrównoważyć głębię napoju słonymi przekąskami.

Proszę sprawdzić te przepisy, aby znaleźć inspirację:
Pikantne, słone mieszane orzechy.

Marynowane żeberka wieprzowe po amerykańsku.

Ciasto z pomarańczą Valencia, morelami i migdałami.

Old Fashioned to najlepszy wybór dla każdego, kto szuka komfortu i ciepła.

Proszę usiąść wygodnie, wypić łyk i delektować się klasyczną mieszanką bourbona i soczystych cytrusów, zwieńczoną pyszną krwistą pomarańczą i wiśnią.